A Csudálatos Pók-denevér

Mocskosul rossz vicc amire mégis ötöst kaptam a MOMÉN, a Vizuális Stúdiumok kurzuon. A feladat címe Doppelgänger volt ez pedíg az én alakmásom: A Pók-denevér.

Miket is vettem a Börzén-Ghost World meg pár apróság

A börzék gyengeségének tartom, hogy kevés igazi underground cuccot lehet begyüjteni. Van egy copfos csóka aki anno eladott nagyon olcsón egy Charles Burns kötetet (HARD BOLIED DEFECTIVE STORIES) de kb ennyi. A legtöbb érdekességet általában a netről kell beszerezni vagy külön rendelni valamiylen úton módon vagy valami ismerőssel behozatni. Most viszont tudtam venni egy Food comics füzetet ami bár nem egy nagy dobás de hangulatos kis darab a 80-as évek független kiadványai közül. Plusz van benne egy oldal Rober Crumbtól.

Ami viszont nagyobb dolog, hogy végre hozzájutottam a Ghost World c. képregényhez. A kötet Daniel Clowes munkája. Ő egy világszerte ismert alkotó, és még jó is.

Viszont most beszéljük a Ghost Worldről. A történet 2 lányról szól akik túl vannak az érettségin és a gimi édenkertéből kivetve olyan döntések elött állnak amikkel azelött sosem kellett szembesülniük ha nem akartak.
Továbbtanulás vagy munka, szerelmi problémák és a kiskoruk óta egymást összeláncoló barátságuk átértékelése is sorra kerül. Clowes nagyon jól ábrázolja a két vénkamaszt, az egymásra utaltságukat, a kilencvenes évek amerikai kisvárosának hangulatát és ad oylan kis emlékmorzsákat az esemélyekhez amik teljesen a valóságba helyezik a történetet.
A fiataloknak jó csípős a dumája, a mellékszereplők között pedíg van pár olyan beteg figura hogy az már egy Charles Burns karakterre hajazz. A képi világ is Burnsre utal. Merev vonások nagy fekete foltok, kissé naív realizmus és csak egy kisérő szín. Az egész úgy egyben jól néz ki, jó belelapozni elolvasni meg pláne szóval hajrá.

A kötetből film is készült (itthon Tétova tinédzserek címmel) és bár egy ilyen egy darabos képregénynél elvárható lenne, nem történt meg az egy az egybeni adaptálás. Terry Zwigoff és Daniel Clowes átírva a forgatókönyvet más úton juttatja el a cselekményt kb ugyanarra a végkifejletre mint a könyv, ami nem baj.



Még vettem egy DHP-t amiben van egy pár oldalas Mignola képregény: Rusty Razorclam, president of Neptune. Nem rossz. Ezen kívül megszereztem Az Aliens: Salvation/Sacrifice c. képregényt ami szinén szép. mármint a rész amit megintcsak Mike Mignola csinált.

Miket is vettem a Börzén-A teljes Nextwave

Megvettem a teljes Nextwave sorozatot. Ez a 12 részes képregény egyszerűen tökéletes és éppen ezért meg kellett vennem. A Nextwave egy korábban is ismert b kategóriás Marvel hősökből verbuvált csapat.

(balról jobbra)
Elsa Bloodstone. Róla azt illik tudni, hogy a Marvel akkor indított vele vámpíros képregényt amikor a Buffy nagyon futott a Darkhorse comicsnál. Igen Elsa csak egy Buffy másolatként kezdte pályáját, szőke hajjal (csak, hogy még szánalmasabb legyen).
Monica Rambeau/Valahanyadik Captain Marvel, egy ideig a Bosszú Angyalainak vezetője volt, de mikor is? Erre már senki sem emlékszik, mindenesetre az itthoni oldszkúl Csodálatos Pókemberben még szerepelt is egy kicsit.
Aaron Stack/Machine man egy be nem futott Kirby képregény karaktere anno Mr. Machine volt a neve, ami méginkább indokolja az itt kibontott embergyűlöletét.
Dirk Anger a sorozathoz készült Clint Eastwoodosított Nick Fury paródia, a H.A.T.E. feje
Tabitha Smith/Melt Down valaha az X-menben szerepelt de ki emlékszik már arra.
The Captain/Captain ****** Szintén a sorozathoz kitalált figura, a szerző szerint minden értelmetlen Kapitány megnevezésű képregényhőst szimbolizál, ugyanakkor minden valamirevaló olvasó beláthatja, hogy sokkal menőbb náluk.

A sorozat 2 részes történetekből áll és bár a 12 részen átvonul egy fő sztori, akkor is élvezhető a cucc ha csak egy kis epizódot ragadunk ki. Egy azok közül a ritkaságok közül amik számítanak manapság a Marvel kiadványok között.

Altesti poénok nem maradnak el

Nemcsak a sztori (Warren Ellis) de a rajz (Stuart Immonen) is tökéletes! Amúgy Immonen munkáját dicséri az utóbbi hónapokban megjelent 2 Csodálatos Pókember magazin, meg persze az elkövetkezendő hónapokban megjelenő részek.
A fenti részlethez hasonló flashbackek teljesen általánosak a Nextwave világában.

Megérdemelne még egy évfolyamot, persze csak ezzel az alkotó gárdával!

Hamarosan írok még a további szerzeményimről ;)

Vizuális Stúdiumok 2. feladat

A második feladat : Másik diák épületleírása, gyüjtése alapján kidolgozni a figurát, helyzetekbe tenni, amik igazodnak a korábban leírt és felvázolt külső- és személyiségjegyekhez.


Vizuális Stúdiumok 1. feladat

Az idei félév is tartogatott rajzolni valót az egyetemen.

1. feladat
Valaki leírta, hogy milyen ember lenne az Óbudai gázgyár ha élő személy lenne, és nekem ez alapján le kellett vázolnom, hogy is nézne ki, majd valaki ez alapján kidolgozta a végleges figuraterveket.

Jim Lawson


Tininindzsa rajzolásban nambör van, és már egy jóideje blogolgat is!

Öreg Rozsi nem vén Rozsi

"Logan!" kiáltja a hányásfejű asszony

Általában nem olvasok el olyan képregényeket amiknek a rajzi stílusa nem tetszik. Ez alkalommal azonban véletlen kivételt tettem és elolvastam a Marvel égisze alatt megjelent minisorozatot, az OLD MAN LOGAN-t. Azért annyira tudtam hogy nem fogok csalódni hisz Mark Millar jegyezte a sztorit, és már régebben szemeztem a gondolattal, hogy ugyan már meg kéne lesni a dolgot. Végül letöltöttem és nem is kellett csalódnom. Az a helyzet, hogy nem vagyok túl művelt, tehát pl. nekem Millarról elsősorban a Kick-ass és az Enemy of the state ugrik be, amik ujjabb cuccok de én elégedett voltam velük, hisz pörgősek, sok bennük az eksön és ütős alap koncepciókra épülnek, emellett humor is van bennük, meg persze önirónia ami hiányzik sok magát túl komolyan vevő szuperhérosz képesregényből.
Szóval ja, az alaphelyzet az, hogy 50 év telt el az alap Marvel univerzum mai állása óta (kb. minden hős meghalt, vagy nagyon készül rá...igen Pókember már régen...) és az egykori X-men tag, Rozsomák (filmes butusoknak csak Farkas) már öreg és ősz és már csak Logannak hívják vagy esetleg papának ugyanis egy tanyán él a feleségével és 2 kölykével. Sajnos ez a tanya Hulkland területén van azaz a Hulk család itt a főnök (Hey kids, remember 'Hills have eyes'?). Néha megjelennek és péppé verik az öreg Rozsit, de ő nem üt vissza. Valami baja van, valami nem tiszta a múltjában (nyugi most ő azért emlékszik, ha mi nem is) de az biztos, hogy többet nem akarja a karmait kiereszteni. Inkább békésen állja a pofonokat és reméli, hogy ki tudja a Hulk fiúkat fizetni mielött megölik a családját. Szerencsére arra jár Sólyomszem aki közbe megvakult és felajánlja, hogy ad neki sok pénzt ha segít neki elvinni valamit valahova, persze "semmi erőszakos meló", Logan meg elég butus, hogy öreg haverjával tartson...

Jókis olvasmány, csúnya rajzok.