Idén is meg-
rendezik a
Fumetto
képregényes
hajcihőt
Luzernban.
S bár teljesen
megfeledkeztem
az egészről, a
héten még
lehet, hogy
összedobok
a versenyre
valami jót.
infók és
dedlájn itt...
FUMETTO 2010
NÉMA JÁTÉK is back!
Ami igaz az igaz.
2010 a Néma játék éve lesz és ez már félhivatalos.
Úgyhogy most nagyban rajzolom és írom át azokat a kezdeti hibákat amiket még az öt évvel ezelötti énem készített. Hamarosan neki állok szinezni meg boritót festeni, akkor pedíg lesz végre valami érdemleges is amit feltehetek.
Release date: hamarabb mint gondolnátok
dátum: 4:13 de. 10 butaság
Cimkék általános infók, Néma Játék, Rajzeszközök és technikák
Fanart-Rafkó folyt...
Megjött a kedvem hogy vakomba áttegyem a cuccost úgyogy nekiálltam színezni. Időközben azért a lelkesedés alábbhagyott így, bár úgy terveztem részletesebben kiszinezem, hogy a vonalrajzot elhagyhassam, az árnyékokra pedíg jobban tekintettel leszek , csak a fejet kezdtem el részletezni de azt se túl szépen. Mindenesetre jó móka volt, de mostmár ideje tanulnom is a holnaputáni Vizsgáimra!
dátum: 1:55 du. 11 butaság
Fanart-Rafkó
Pár olvasmány
Gyorsan írok pár képregényről mert már rég nem volt ilyen. Szóval a téli szünetben elolvastam egy-két dolgot nem mondhatnám, hogy túl sokat de hát többre nem volt pénz.
Guy Davis mesterműveként ismert képregény vaskos kötetbe csapva jött ki pár hónapja a Dark Horse kiadótól. Elég szép anyag, főleg elsőre. Jó sok oldal képregény és meglepően hosszú kommentált szkecsbuk rész, emellett pedig vendégművészek dolgai is meghúzódnak a tpb-ben.
A történetet egy alternatív XVIII. században zajlik ahol A Márkiként ismert álarcos vadássza le a pokolból megszökött démonokat. Többet nem mondok el a történetről mert lelőném a poént. Davis jól kitalálta, hogy nem alkotott egy megcáfolhatatlan hőst, a történet karakterei viszont még így sem annyira hús vér figurák mint a mellékszereplő szörnyetegek, leszámítva talán Herzoge Generálist aki a "seriff a városban".
Véleményem szerint túl sok és túl hosszú párbeszédek vannak és zavaró, hogy a második sztoriból hiányzik valami de nagyon (nekem). Ugyanakkor a rajzok, a karakterek és a hátterek egy nagyon átgondolt és hozzáértő grafikusi tevékenységről beszélnek. Így ezen a téren semmi hiba nincs. Az összes szörny a maga nemében tökéletesen van megtervezve, még ha undorítóak is ezek a csápos és lógó nemiszervű hímnős ló-polip-emberek. A kötet végén lévő szkeccsbuk izgalmasan vezeti végig a kulcsfigurák véglegesítésének folyamatát, valamint megmutatja a képregény fejlődését, korai alternatív verzióit. Olyannyira részletes hogy már helyenként sok is a háttéranyagból, de hát ez már csak ne zavarjon :)
Mostanra azonban megkedveltem Simon Bisleyt. Bírom ezt az önirónikus 80'as évek retró hevimetál lemezborító hangulatot amit különösen a festményei sugallnak.
Az írók Grant és Wagner, bár egy ilyen sztorihoz nem kellene 2 ember (haha). Sosem voltam oda a crossoverekért, még ha nagy szerzők is csinálják, valahogy nem fogott meg a dolog, most persze vannak király párbeszédek meg hát látszik hogy Bisley rajzaira építenek így megy is a marhulás végig. Nem akar több lenni mint ami de rajzban azért meghaladja az összes eddig általam látott efféle képregényt (kivéve a Batman/Hellboyt).
Na see you later aligator!
John Kricfalusi storyboardot mesél
Cimkék animáció, Képregény fesztivál, MOME, storyboard
Lambiek?
Fent vagyok Lambiek.neten! A poén az egészben az, hogy nem én kerestem meg őket hanem egyszer csak ott lettem az oldalukon. Mostanában egyre több honi alkotó kerül bele az enciklopédiájukba szóval valamelyik hazafias képregénykedvelő biztos elkezdte nekik küldözgetni az infókat 'rólunk'. A szócikk persze nem tökéletes de nekem így is teljesen megfelel elvégre nyilvántartanak ("nyilván tartanak tőlem")...
Cimkék általános infók